Data publikacji: 2017-11-11, autor: Maciej Kaliciński

Przegraliśmy mecz 9. kolejki Plusligi z MKS Będzin.

MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (37:35, 25:19, 21:25, 25:17)

Skład BBTS: Macionczyk, Tarasow, Cedzyński, Krikun, Łukasik, Gaca oraz Marek (libero), Peacock, Bucki, Piotrowski, Janeczek, Siek.

MVP: Bartłomiej Grzechnik, Zawodnik wyróżniony w BBTS: Piotr Łukasik.

Statystyki

Relacja punkt po punkcie.

Mecz nasi siatkarze rozpoczęli bardzo źle, już po chwili gospodarze osiągnęli sześć punktów przewagi. Z czasem nasza gra wyglądała lepiej, ale przede wszystkim to rywale zaczęli popełniać więcej błędów. Dystans utrzymywał się do końca seta, kiedy to bielszczanie przegrywali już 21:24. Wtedy to atak skończył najjaśniejszy punkt naszego zespołu - Piotr Łukasik. W polu serwisowym zameldował się Oleg Krikun, chwilę później kontrę skończył Bartosz Cedzyński i BBTS wrócił do gry w tym secie. Bielszczanie przełamali gospodarzy i mieli w górze kończącą piłkę, ostatecznie jednak bardzo długą partię na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Drugi set nie miał większej historii Będzin kontrolował spotkanie, grając bardzo dobrze w obronie, zagrywce i wygrał partię do 19.

Po przerwie BBTS potrafił złamać rywala kilkoma dobrymi kontrami i pomimo topniejacej na koniec przewagi wygrał 25-21. Wydawać by się mogło, że w czwartej części gry bielszczanie będą kontynuować dobrą grę z poprzedniego seta. Niestety bagaż mentalny tego meczu okazał się być za ciężki do udźwignięcia przez zawodników Rostislava Chudika. Ostatnia partia to bardzo dobra gra Będzina, który nie dał nam żadnych szans na wywiezienie punktów. W ataku szalał wprowadzony za Araujo Rafał Faryna a dobre zagrywki Bartłomieja Grzechnika i Marcina Walińskiego siały spustoszenie w naszej drużynie, set zakończył się 25-17 i cały mecz 3:1 dla Będzina.

Najpszym zawodnikiem w bielskich szeregach był Piotr Łukasik, zdobywca 19 oczek dla BBTS. 18 punktów zapisał Oleg Krikun.

Bez zdobytego punktu BBTS zamyka tabelę Plusligi, w piątek o godzinie 18.00 podejmie na własnym parkiecie Espadon Szczecin.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała