BBTS - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0

Data publikacji: 2017-11-21, autor: Maciej Kaliciński

Świetny mecz w wykonaniu BBTS. Bielszczanie w bardzo dobrym stylu pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz bez straty seta.

BBTS Bielsko-Biała - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)
Skład BBTS: Peacock, Łukasik, Cedzyński, Bucki, Janeczek, Gaca oraz Marek (libero) Krikun.
MVP: Jakub Bucki

Statystyki
Zapis relacji na żywo na naszym Facebook'u

Zawodnicy Pawła Gradowskiego rozpoczęli mecz jak nigdy dotąd. Konsekwentnie realizowali zadania taktyczne, uniemożliwiając gościom rozwinięcie skrzydeł. Wypracowywane na początku pierwszego seta dwu lub trzypunktowe przewagi bydgoszczanie niwelowali. W połowie seta BBTS odskoczył już na dobre - świetne zagrywki odrzucały rywali od siatki, a formacja blok-obrona funkcjonowała równie imponująco. Bardzo dobrze w tym meczu spisywali się bielscy skrzydłowi - zarówno Piotr Łukasik, Bartosz Janeczek, jak i Jakub Bucki sprawiali duże problemy przyjezdnym. Nasi siatkarze w drugim secie musieli gonić wynik, to rywale lepiej zaczęli seta, ale przy stanie 19:18 dwa asy serwisowe posłał Bucki. Goście nie byli w stanie odwrócić już losów tej partii. Dużo mówi się o tym, że 10 minut przerwy po dwóch setach potrafi całkowicie odmienić losy meczu. Nic takiego nie miało i nie mogło mieć miejsca. BBTS zaczął trzecią partię miażdżąco. Jakub Bednaruk przy stanie 6:0 dla BBTS wykorzystał drugi czas. Bezradność w szeregach przyjezdnych bezlitośnie wykorzystywali bielszczanie, pewnie punktując rywali do 15.

BBTS wygrał po raz pierwszy z Łuczniczką Bydgoszcz w Pluslidze - do tej pory bilans był po stronie bydgoszczan, którzy tryumfowali aż ośmiokrotnie. Od środy BBTS będzie szykował się do piątkowego meczu w Kielcach z drużyną Dafi Społem Kielce.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała