Dafi Społem - BBTS 2:3

Data publikacji: 2017-11-24, autor: Maciej Kaliciński

Po pięciosetowej walce wygraliśmy mecz z Dafi Społem Kielce w 11. kolejce Plusligi! To trzecia z rzędu wygrana naszych siatkarzy.

Dafi Społem Kielce - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (17:25, 25:23, 25:22,27:29,10:15)

Skład BBTS: Peacock, Łukasik, Cedzyński, Bucki, Janeczek, Gaca oraz Marek (libero) Macionczyk, Tarasow.

MVP: Bartosz Janeczek

Statystyki

Gospodarze przed dzisiejszym meczem wzmocnili pozycję ataku - kielczanie zakontraktowali Serba Tomislava Dokicia. W pierwszej partii nie pozostawiliśmy złudzeń miejscowym. W drugim i trzecim  secie kielczanie poprawili swoją grę na tyle, że rozstrzygnęli te części gry na swoją korzyść.

Bielszczanie mimo prowadzenia w 4. secie 24:22 oddali drużynie Dafi Społem inicjatywę, chwilę później meczowej piłki nie skończył Wachnik - jego atak piersią podbił Kajetan Marek a piłka przeszła na stronę siatki kielczan wpadając w pole. Seta zakończył Jakub Bucki asem serwisowym. W tie-breaku postawiliśmy rywalom trudne warunki gry, ostatecznie po bloku na Jakubie Wachniku zdobyliśmy dwa punkty do naszego dorobku w tabeli. To trzecie zwycięstwo z rzędu i trzecie w ciągu tygodnia.

Gratuluję wszystkim tego zwycięstwa, bo każdy z nas jest częścią tej drużyny. Cieszę się z tego zwycięstwa, bo na pewno jest ono ważne od strony mentalnej. Dzisiaj pokazaliśmy, że potrafimy wyjść z bardzo trudnych opresji, byliśmy już praktycznie poza meczem w pewnym momencie. Znowu zyskaliśmy dużo dzięki dobrej grze w bloku, w tie-breaku punktowaliśmy w tym elemencie pięciokrotnie. Bardzo dobrą zmianę dał Jarosław Macionczyk, wprowadzony w piątym secie Slava Tarasov w pierwszej swojej akcji zablokował Jakuba Wachnika. Pokazaliśmy, że mamy bardzo wartościowy zespół i każdy może dołożyć cegiełkę do wygranej. Dzisiaj bardzo się cieszymy, to zwycięstwo na pewno wpłynie na nas korzystnie -  ocenił na gorąco Paweł Gradowski.

Za tydzień BBTS zagra w Gdańsku z Treflem - ten mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 14.45.