Trefl Gdańsk - BBTS

Data publikacji: 2017-12-02, autor: Maciej Kaliciński

W Gdańsku zakończyła się nasza seria zwycięstw. Bielszczanie musieli uznać wyższość gospodarzy po trzysetowym meczu.

Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:17, 27:25)
MVP: Damian Schulz, Zawodnik wyróżniony w BBTS: Harrison Peacock
Skład BBTS: Macionczyk, Łukasik, Gaca, Bucki, Janeczek, Cedzyński oraz Marek (libero) Piotrowski, Peacock, Tarasow, Czauderna, Siek

Jeszcze w trakcie rozgrzewki kontuzji kciuka doznał Kajetan Marek, nasz libero kontynuował jednak grę. Dwa pierwsze sety wyglądały bliźniaczo podobnie - gdańszczanie dzięki świetnej dyspozycji Damiana Schulza w polu serwisowym uzyskiwali 3-4 punkty przewagi. W bielskich szeregach zawodziło to, co do tej pory było ostoją dobrej gry - dyspozycja w bloku. Bez żadnego dorobku punktowego w tym elemencie zakończyliśmy drugą partię. Po przerwie na boisku pojawił się Wojciech Siek, na parkiecie został także Harrison Peacock. Podopieczni Pawła Gradowskiego mieli problemy w zdobywaniu punktów przy własnej zagrywce, w trzeciej partii ten stan uległ jednak zmianie. Bielszczanie wyszli na prowadzenie 21:19, gospodarze jednak nie odpuszczali - najpierw zniwelowali przewagę a później wyszli na prowadzenie. W grze na przewagi miejscowi zachowali więcej zimnej krwi, dzięki czemu zgarnęli trzy punkty.

Najwięcej punktów dla BBTS zdobyli Jakub Bucki (12), Bartosz Janeczek (11) Piotr Łukasik (10).