Data publikacji: 2018-03-07, autor: Maciej Kaliciński

W meczu 24. kolejki Plusligi ulegliśmy drużynie MKS Będzin 1:3.

BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 1:3 (18:25, 20:25, 25:20, 21:25)
MVP: Marcin Waliński

Skład BBTS: Peacock, Tarasow, Siek, Krikun, Łukasik, Cedzyński oraz Marek, Jaglarski (libero) Janeczek, Buck, Macionczyk, Piotrowski.

Statystyki

O tym, że będzie to trudne spotkanie przekonali się nasi siatkarze już w pierwszych akcjach meczu. Naładowani pozytywnymi wynikami w poprzednich meczach przyjezdni świetnie spisywali się w polu zagrywki. Zawodnicy BBTS mieli spore problemy w przyjęciu, to skutkowało gorszą jakością ataku. Pewni siebie będzinianie szybko wypracowali przewagę, której nie oddali do końca seta. Drugą partię BBTS zaczął lepiej, mozolnie budowany przez siatkarzy Pawła Gradowskiego dystans utrzymywał się aż do wyniku 19:16 dla gospodarzy. Wówczas wyższy bieg włączyli zawodnicy MKS-u, którzy pozwolili bielszczanom zdobyć zaledwie punkt przy swoich 9. Bielszczanie zostali rozbici przez brazylijskiego atakującego Rafaela Araujo, który był pewnym punktem swojej ekipy. Doskonale spisywał się także Marcin Waliński. Po przerwie BBTS wciąż nie mógł złapać właściwego rytmu gry, dopiero przy zagrywce Wiaczesława Tarasowa bielszczanie wyszli na kilka punktów przewagi, której nie oddali już do końca seta. Początek czwartej partii wskazywał na to, że BBTS będzie w stanie doprowadzić do piątego seta. Po dwóch blokach bielskiej drużyny (9:7) do roboty wzięli się przyjezdni. Tym razem świetną serią na zagrywce popisał się Marcin Waliński. BBTS stracił w jednym ustawieniu sześć punktów i nie był w stanie tej straty już odrobić. Seta i mecz zakończył atakiem po bloku Marcin Waliński, wybrany chwilę później MVP całego meczu.

Plusliga nie zwalnia, BBTS już w sobotę będzie w drodze do Szczecina, gdzie w niedzielę rozegra mecz w ramach 25. kolejki. Wobec przegranych Dafi Społem Kielce i Łuczniczki Bydgoszcz sytuacja w tabeli pozostaje niezmienna.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała