BBTS - Exact Systems Norwid

Data publikacji: 2019-02-02, autor: Maciej Kaliciński

W 23. kolejce pokonaliśmy wyżej klasyfikowaną drużynę Exact Systems Norwid Częstochowa. Bielszczanie rozpoczęli mecz w nieco innym zestawieniu niż w ostatnich meczach. Trener Paweł Gradowski dał odpocząć Jarosławowi Macionczykowi, Bartoszowi Buniakowi, Fedorowi Suchackiemu i Łukaszowi Koziurze. W ich miejsce desygnował na parkiet Wiktora Nowaka, Sebastiana Adamczyka, wracającego po kontuzji Bartosza Firszta i Kajetana Marka.

Bielszczanie do meczu przystępowali po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Od początku narzucili swój rytm gry, do którego goście musieli się dostosować. BBTS utrzymywał kilkupunktową przewagą a gdy przy stanie 13:11 w polu serwisowym zameldował się Oleg Krikun przyjezdni nie mieli już nic do powiedzenia. Rosjanin - najlepiej punktujący zawodnik I ligi -  niemiłosiernie kąsał zagrywką częstochowskie przyjęcie. Podopieczni Radosława Panasa nie umieli sforsować bielskiego systemu blok-obrona i nie zdobyli już do końca seta ani jednego punktu. W kolejnych dwóch setach bielszczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, choć w końcówkach goście skutecznie gonili.  Więcej zimnej krwi zachowali bielscy siatkarze, zwycięsko wychodząc z końcowych fragmentów dwóch ostatnich partii.

BBTS Bielsko-Biała - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:11, 25:23, 25:23)
Skład BBTS: Nowak (4), Firszt (4), Cedzyński (9), Krikun (23), Piotrowski (11), Adamczyk (4) oraz Marek (libero) Skotarek (1), Oniszk.
MVP: Oleg Krikun

Relaca tekstowa dostępna na naszym profilu Facebook'owym.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała