W Krakowie z AZS AGH

Data publikacji: 2019-09-21, autor: Maciej Kaliciński

W drugiej kolejce KRISPOL 1. Ligi mężczyzn nasza drużyna grała w Krakowie z miejscowym AZS AGH Kraków.

AZS AGH Kraków - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (20:25, 20:25, 25:17, 25:21, 16:18)
Skład BBTS: Macionczyk (1), Żuk (20), Hunek (6), Frąc (21), Kapelus (12), Cedzyński (10) oraz Marek (libero) Piotrowski (2), Popik, Oniszk, Dorosz.

MVP: Mateusz Frąc

Bielszczanie w piątek zakończyli obóz w Kielnarowej i udali się do Krakowa, gdzie w sobotnie popołudnie czekał ich mecz z AZS AGH Kraków. Z przyczyn zdrowotnych w spotkaniu z akademikami nie mógł wystąpić Oleg Krikun. Jego miejsce w wyjściowej szóstce zajął Mateusz Frąc, który ostatecznie wybrany został MVP meczu. Zespół BBTS przez pierwsze dwa sety dominował na boisku, jednak w końcówce drugiej partii w szeregi bielszczan wkradło się rozprężenie. Z każdą kolejną akcją lepiej zaczęli grać miejscowi, którzy prowadzeni przez swojego kapitana - Patryka Łabę - doprowadzili do remisu po czterech setach. O losach meczu miał zatem zadecydować tie-break, w nim BBTS grał uważnie, a wynik długo oscylował w okolicach remisu. Choć krakowianie przełamali drużynę braci Gradowskich i mieli piłkę meczową (15:16), to trzy kolejne akcje padły łupem przyjezdnych. Sygnał do ataku dał Mateusz Frąc, który zagrał bardzo skutecznie w polu zagrywki. Ostatni punkt bielszczanie zdobyli dzięki atakowi w taśmę Daniela Gąsiora.

Bielszczanie mają teraz dziesięć dni do następnego meczu, do spotkania z LUK Politechniką Lubelską (hala pod Dębowcem 1 października, godzina 18.00) będą przygotowywać się w hali Victoria przy ul. Bratków 16.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała