Trzy punkty z Jaworzna

Data publikacji: 2019-11-23, autor: Maciej Kaliciński

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli bielscy siatkarze, którzy w meczu 11. kolejki KRISPOL 1. ligi mężczyzn pokonali w czterech setach MCKiS Jaworzno. Najlepszym graczem meczu wybrano kapitana BBTS, Sergieja Kapelusa.

 

MCKiS Jaworzno - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (20:25, 25:21, 22:25, 21:25)

Skład BBTS: Macionczyk, Cedzyński (14), Kapelus (15), Krikun (15), Hunek (6), Makowski (9) oraz Marek (libero) Frąc (1), Popik (3), Dorosz.

MVP: Sergiej Kapelus

 

Bielszczanie po środowym zwycięstwie w Lublinie w Pucharze Polski, do Jaworzna pojechali z bagażem dwóch zwycięstw odniesionych na wyjeździe. Podobnie jak w Lublinie, podopieczni Harrego Brokkinga zaprezentowali solidną grę, która miała odzwierciedlenie na tablicy wyników. Gospodarze - również mający serię kilku wiktorii z rzędu - postawili się w drugim secie. Od początku tej partii kontrolowali wydarzenia na boisku i doprowadzili do remisu w meczu. W dwóch kolejnych odsłonach próbowali walczyć z bielszczanami, jednak nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali. BBTS utrzymywał kilkupunktową przewagę i nawet jeśli miejscowi zbliżali się to po kilku akcjach bielszczanie znów budowali dystans. Najwięcej punktów w meczu zdobyli Oleg Krikun i Sergiej Kapelus, oczko mniej zaliczył Bartosz Cedzyński, który swoimi akcjami kończył każdego z czterech setów. Kolejny pełny mecz na przyjęciu zagrał Michał Makowski, który popisywał się skutecznymi serwisami oraz widowiskowymi atakami z VI strefy.

 

Bielscy siatkarze pozostają w swoistym maratonie gier, już w najbliższą środę w Hali pod Dębowcem BBTS podejmie Exact Systems Norwid Częstochowa w półfinale Pucharu Polski 1. ligi mężczyzn. Jeśli pokonają częstochowian to awansują do finału rozgrywek (dwumecz), a w styczniu zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski 2020, gdzie rywalem będzie zespół z Plusligi.

 

Relacja punktowa www.krispol1liga.pl
Relacja tekstowa na naszym Facebook'u.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony