Pewne trzy punkty

Data publikacji: 2019-12-15, autor: Maciej Kaliciński

W pierwszym meczu rundy rewanżowej w meczu bielszczanie pewnie pokonali drużynę Mickiewicza Kluczbork. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano libero gospodarzy, Kajetana Marka.

BBTS Bielsko-Biała - Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:15, 25:19, 25:21)
MVP: Kajetan Marek

Składy:
BBTS: Macionczyk (3), Makowski (13), Cedzyński (11), Krikun (14), Kapelus (6), Hunek (3) oraz Marek (libero) Piotrowski (4), Frąc (1), Popik, Oniszk (2).
Mickiewicz: Woroniecki (2), Mucha (2), Bułkowski (3), Owczarz (3), Loshakov (7), Pasiński (9) oraz Jaskuła (libero) Pawlak (8), Szablewski (1), Kowalonek (3), Lewandowski (1), Parcej (2).

Bielszczanie kontynuują serię zwycięstw, w niedzielne popołudnie z kwitkiem odprawili zespół Mickiewicza Kluczbork w trzech setach. Zawodnicy BBTS dzięki zwycięstwu awansowali już na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Kolejny mecz bielszczanie zagrają w czwartek, kiedy to w finale Pucharu KRISPOL 1.ligi zagrają w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią.

Pierwszą partię od dużo lepszej gry rozpoczęli gospodarze, którzy dobrze czytali grę rywali na siatce i ustawiali szczelny blok 3:1. Do tego nie zwalniali ręki w polu serwisowym 4:1 i 6:3. W tym elelmencie bardzo dobrze sobie radził Oleg Krikun 8:4. Kluczborczanie nie mieli zamiaru się poddać. Równie dobrą grą w tym elemencie najpierw odpowiedział Łukasz Owczarz 6:8, a chwilę później Konrad Woroniecki 10:12. Od połowy seta inicjatywę na parkiecie przejęli bielszczanie 16:11. Od tego momentu BBTS do końca kontrolował grę, zwyciężając pewnie 25:15. W ostatniej akcji tej partii Dawid Bułkowski popełnił błąd podwójnego odbicia.

Drugą partię niedzielnego meczu od skutecznego ataku ze środka rozpoczął Adrian Hunek 1:0. Zespół gości nie wystrzegał się prostych błędów 1:4. Natomiast po stronie gospodarzy bardzo dobrą skuteczność utrzymywał Krikun oraz Michał Makowski 6:3. Mickiewicz nie należy do drużyn, które poddają się bez walki. W ataku coraz skuteczniejszy był Rafał Pawlak 5:6. W dalszej części podopieczni Mariusza Łysiaka zaczęli mieć problemy z dokładnym przyjęciem 7:10 i 9:12. Od tego momentu już do końca seta warunki gry dyktowali siatkarze z Bielska-Białej 17:10. Kluczborczanie nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać BBTS. Wygraną asem serwisowym przypieczętował Tomasz Piotrowski 25:19.

Podopieczni Harry'ego Brokkinga poszli za ciosem w kolejnej partii. Bardzo szybko narzucili Mickiewiczowi swoje warunki gry 6:3. Warto podkreślić, że bielszczanie utrzymywali bardzo dobrą dyspozycję w polu serwisowym, m.in. Makowski 10:6 i 14:9. Na niewiele zdały się zmiany w szeregach drużyny z Kluczborka 11:16. Przy stanie 24:14 dla gospodarzy świetną dyspozycją w polu zagrywki popisał się Artur Pasiński, było to jednak zdecydowanie za późno i BBTS dowiózł zwycięstwo do końca.

Relacja tekstowa na żywo na naszym Facebook'u.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała