Zwycięstwo w Spale

Data publikacji: 2020-02-04, autor: Maciej Kaliciński

Nasi siatkarze wygrali w Spale ze Szkołą Misttrzostwa Sportowego w meczu 20. kolejki KRISPOL 1. ligi mężczyzn. MVP meczu wybrany został przyjmujący bielskiej drużyny, Tomasz Piotrowski.

SMS Spała - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (18:25, 22:25, 25:22, 22:25)
MVP: Tomasz Piotrowski
Skład BBTS:
Macionczyk, Makowski, Hunek, Krikun, Piotrowski, Cedzyński oraz Marek (libero) Popik, Frąc, Oniszk, Dorosz.

Pierwsze akcje wtorkowego spotkania były dość wyrównane 3:3. Chwilę później w polu serwisowym pojawił się Oleg Krikun i zaczął swoją zagrywką sprawiać rywalom sporo problemów 5:3. Do tego na środku siatki bardzo dobrze spisywał się Bartosz Cedzyński 9:6. W dalszej części siatkarze ze Spały popełniali proste błędy 8:13, które na swoją stronę wykorzystali bielszczanie. Na środku nie do zatrzymania był Hunek 15:9. Pojedyncze udane akcje Michała Gierżota i Jakuba Czerwińskiego nie wystarczyły, aby nawiązać równą walkę z zespołem gości 12:18. Przyjezdni do końca utrzymali równy rytm gry i zwyciężyli 25:18. Ostatni punkt ze środka zdobył Hunek.

Początek seta numer dwa to kopia pierwszego. Obie drużyny grały równo 3:3 i 6:6. Przez dłuższy czas żadnej ekipie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi 11:11. Po stronie gospodarzy w ataku dobrze spisywał się Przemysław Kupka, a gości Krikun oraz Michał Makowski 12:12. SMS PZPS I należało w tym fragmencie gry pochwalić za dobrą grę blokiem. W tym elemencie bardzo dobrze sobie radził Adrian Markiewicz 15:15. Do końca tej partii gra była bardzo zacięta 20:20. Ostatecznie nerwową koncówkę na swoją stronę rozstrzygnęli podopieczni Harry'ego Brokkinga, a wygraną pewnym atakiem przypieczętował Mateusz Frąc 25:22.

Trzecia odsłona meczu to gra punkt za punkt 5:5 i 7:7. Dopiero w połowie seta podopieczni Marka Skrobota, dzięki dobrej obronie w polu i skutecznym kontratakom odskoczyli na dwa oczka 15:13. W tej sytuacji to BBTS Bielsko-Biała musiał gonić wynik. Remis gościom dały mocne i pewne ataki Krikuna 17:17. Końcówka była bardzo zacięta 19:19. Po ataku Kupki na prowadzenie wysunęła się spalska młodzież 20:19. Tym razem gospodarze nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. W ostatniej akcji tej partii szczelnym, podwójnym blokiem zatrzymali na prawym skrzydle Makowskiego 25:22.

Kolejny set do stanu 9:9 był równy. Następnie goście, dzięki pewnym atakom Krikuna odskoczyli na dwa oczka 14:12 i 16:14. Siatkarze ze Spały nie mieli zamiaru się poddać i zniwelowali stratę do jednego punktu 17:18. W zespole SMS PZPS I należało pochwalić za bardzo dobrą dyspozycję Kupkę. Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do bielszczan. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa za trzy punkty zdobył Krikun 25:22.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała