BBTS - Mickiewicz

Data publikacji: 2020-12-22, autor: Maciej Kaliciński

We wtorkowe popołudnie nasi siatkarze zagrali zaległy mecz z 9. kolejki TAURON 1. ligi mężczyzn. W ostatnim oficjalnym występie w tym roku kalendarzowym bielszczanie bez straty seta pokonali Mickiewicza Kluczbork i zanotowali komplet zwycięstw w I rundzie fazy zasadniczej. Najlepszym graczem meczu wybrano Michała Makowskiego, przyjmującego BBTS.

BBTS Bielsko-Biała - Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:20, 25:16, 30:28)
Skład BBTS:
Macionczyk, Kapelus, Siek, Krikun, Makowski, Hunek oraz Marek, Jaglarski (libero) Gryc, Czetowicz, Vicentin, Cedzyński, Oniszk.

MVP: Michał Makowski.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli bielszczanie, mocne zagrywki Michała Makowskiego odrzuciły rywali od siatki, którzy popełniali błędy w ataku. Przy stanie 6:1 dla BBTS o pierwszą przerwę poprosił Mariusz Łysiak.

Goście rozpoczęli odrabianie strat, a po kolejnym skutecznym ataku Łukasza Owczarza wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Od tego momentu na boisku trwała zacięta walka punkt za punkt. Po ataku Michała Makowskiego z przechodzącej BBTS znów wyszedł na prowadzenie.
Chwilę później potrójny blok zatrzymał Bułkowskiego (18:13) a gdy Hunek zablokował Frankowskiego o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec gości (22:17). Tym razem bielszczanie utrzymali przewagę do końca seta, którego wygrali do 20.

W drugiej części gry bielscy siatkarze od początku kontrolowali przebieg gry. Skuteczne serwisy Krikuna i Makowskiego, gra systemem blok obrona i zbicia Kapelusa pozwoliły wypracować dziesięciopunktową przewagę (16:6). Wówczas o drugą przerwę poprosił trener Łysiak.
Rozpędzeni bielszczanie nie pozostawili przyjezdnym żadnych złudzeń. BBTS pewnie wygrał seta numer dwa do 16.

W trzecim secie Harry Brokking desygnował na parkiet Pawła Gryca, Luciano Vicentina i Bartka Cedzyńskiego, którzy zmienili kolejno Olega Krikuna, Sergieja Kapelusa i Adriana Hunka.
Takie zestawienie składu również nie miało problemów z szybkim wypracowaniem przewagi. Goście także dokonali roszad w wyjściowej szóstce, w miejsce Filipa Frankowskiego pojawił się Filip Biegun, za Łukasza Owczarza grał Kajetan Kulik.
Z konieczności na libero zagrał Dawid Bułkowski. Goście gonili bielszczan, po ataku Bieguna na tablicy wyników było 14:13 dla BBTS. Po chwili Mickiewicz doprowadził do remisu po 15 dzięki zablokowaniu Michała Makowskiego. Pewnym punktem przyjezdnych był Filip Biegun, gospodarze odpowiadali atakami Argentyńczyka Vicentina.
Po autowym ataku Cedzyńskiego Mickiewicz wyszedł na prowadzenie 20:21. Nie trwało to jednak długo - najpierw atakiem z lewego skrzydła popisał się Kapelus (wprowadzony akcję wcześniej za Makowskiego), później Biegun został zablokowany przez Macionczyka i Oniszka (22:21). Kolejne dwie akcje padły łupem przyjezdnych 22:23, na prawym skrzydle przypomniał o sobie jednak Paweł Gryc.
Przytomne odbicie Oniszka po wybloku dało BBTS-owi piłkę meczową. Jednak po chwili Biegun zaserwował asa 24:25. Zaciętą końcówkę trzeciej odsłony wygrali bielszczanie po błędzie Dawida Bułkowskiego.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała