Wygrywamy turniej we Wrocławiu

Data publikacji: 2020-12-29, autor: Maciej Kaliciński

Po kilku dniach przerwy świątecznej nasi siatkarze w niedzielę wrócili do zajęć treningowych. W poniedziałek i wtorek rywalizowaliśmy w Turnieju PKN Orlen Volley Cup im. Lecha Kaczyńskiego. Bielszczanie pokonali plusligowe Cuprum Lubin a w finale rozprawili się z gospodarzami eWinner Gwardią Wrocław.

Nasi siatkarze we wrocławskim turnieju zagrali 10 setów, w pierwszym meczu grą bielszczan kierował Damian Czetowicz, który pojawił się na boisku od drugiego seta. Wtorkowe spotkanie w pełnym wymiarze rozegrał Jarosław Macionczyk. W obu spotkaniach Harry Brokking rotował składem, dzięki czemu wszyscy gracze mogli poczuć grę. Po wyleczeniu kontuzji mięśni brzucha na parkiecie pojawił się Bartek Cedzyński, do linii przyjęcia wchodził Tomek Piotrowski leczący jeszcze uraz z meczu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Paweł Gryc, który po raz kolejny był pewnym punktem drużyny.

Bielszczanie zachowali rytm meczowy, co jest bardzo istotne w kontekście pierwszego meczu w 2021 roku - 6 stycznia BBTS rozpocznie rundę rewanżową w Siedlcach.

Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (25:21, 21:25, 25:21, 21:25, 14:16) - zobacz powtórkę TUTAJ
Skład BBTS: Macionczyk, Kapelus (18), Siek (3), Krikun (5), Makowski (12), Hunek (1) oraz Marek, Jaglarski (libero), Czetowicz (6), Vicentin (4), Cedzyński (13), Oniszk (9), Gryc (13), Piotrowski

MVP: Sergiej Kapelus

eWinner Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 25:21, 18:25, 28:26, 14:16) - zobacz powtórkę TUTAJ
Skład BBTS: Macionczyk (4), Vicentin (13), Siek (10), Krikun (9), Makowski (17), Hunek (1) oraz Marek, Jaglarski (libero) Gryc (9), Oniszk (6), Cedzyński (8), Piotrowski, Kapelus (3)
MVP: Jarosław Macionczyk

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała