Daleka wyprawa

Data publikacji: 2021-01-15, autor: Maciej Kaliciński

Następnym przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie drużyna Polskiego Cukru Avii Świdnik. Bielszczanie z beniaminkiem rozgrywek zmierzą się na wyjeździe w sobotnie popołudnie.

 

W pierwszym meczu obu drużyn świdniczanie byli bardzo blisko wygranej w trzech setach. Mecz odbył się na początku października, Avia prowadziła w setach 2:0 i miała piłki meczowe. Jednak podopieczni Harrego Brokkinga odwrócili losy meczu a najlepszym graczem spotkania wybrano Jarosława Macionczyka. W tamtym pojedynku świetną zmianę dał kapitan BBTS, Sergiej Kapelus, który wchodząc z ławki poprowadził bielszczan do wygranej. Bielski przyjmujący nie wystąpił w dwóch ostatnich meczach BBTS z powodu kontuzji pleców, jednak w poniedziałek rozpoczął już normalne treningi. Szkoleniowiec bielskiej drużyny ma zatem do dyspozycji pełną, zdrową czternastkę. 

Do sobotniego starcia bielszczanie przygotowywali się od poniedziałku, w środę i czwartek odbyli treningi w hali BTS Rekord z uwagi na przygotowania bielskich futsalowców do kolejnego meczu w rozgrywkach europejskiej Ligi Mistrzów, który odbędzie się w sobotę w Hali pod Dębowcem. 

 

W długą podróż bielszczanie udali się w piątkowy poranek, na miejscu mają w planie wieczorny trening w hali, w której w sobotę dojdzie do ligowego starcia. W ekipie Polskiego Cukru Avii Świdnik występuje dwóch siatkarzy z bielską przeszłością Wiktor Nowak (rozgrywający z sezonu 2018/2019) i Marcin Kurek (przyjmujący z sezonu 2012/2013). O sile świdnickiej drużyny stanowi Mateusz Rećko, atakujący jest najlepiej punktującym w swoim zespole. Świetnie na zagrywce spisuje się Wiktor Nowak a najsolidniej blokuje były plusligowiec, Łukasz Swodczyk. W ostatniej kolejce podopieczni Witolda Chwastyniaka pokonali na wyjeździe Krispol Września 3:1 i zajmują aktualnie ósmą pozycję w ligowej stawce.

 

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17.00, relacja punktowa dostępna będzie na stronie www.tauron1liga.pl

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony