BBTS z pierwszą porażką

Data publikacji: 2021-01-23, autor: Maciej Kaliciński

Zwycięska seria BBTS-u zakończyła się w 19. kolejce TAURON 1. Ligi, bielszczanie ostatnią porażkę w ligowym meczu zanotowali 5 marca 2020. roku.

BBTS Bielsko-Biała - BKS Visła Bydgoszcz 0:3 (25:27, 16:25, 23:25)

Skład BBTS: Macionczyk, Kapelus, Siek, Krikun, Makowski, Hunek oraz Marek (libero) Piotrowski, Oniszk, Gryc, Cedzyński, Vicentin (libero).

MVP: Patryk Łaba

Obie drużyny rozpoczęły mecz w swoich najmocniejszych składach. Po dwóch nieudanych akcjach Michała Makowskiego goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Chwilę później zablokowany został Oleg Krikun (1:4), jednak bielszczanie zniwelowali straty i na boisku rozgorzała walka punkt za punkt. Ta sytuacja zmieniła się gdy gospodarze dwukrotnie popełnili błędy w ataku a w kolejnej akcji skutecznie w kontrze zagrał Marcyniak. BBTS znów musiał gonić rywali, przy stanie 10:14 o pierwszą przerwę poprosił Harry Brokking. Po czasie udanym atakiem popisał się Krikun, ale bielszczanie wciąż nie mogli znaleźć swojego rytmu gry. Nie pomagali w tym bydgoszczanie, którzy świetnie zagrywali odrzucając bielszczan od siatki. BBTS nie składał broni, gdy Wojtek Siek skutecznie zablokował na środku na tablicy pojawił się remis po 23 a o czas poprosił trener gości. Chwilę później dzięki skutecznemu blokowi na Karpińskim bielszczanie mieli piłkę setową. Zaciętą końcówkę wygrali jednak przyjezdni, a seta asem zakończył Janusz Gałązka.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli goście, którzy szybko przejęli inicjatywę na boisku. Skutecznymi akcjami popisywali się Patryk Łaba i Jan Galabov. Po asie serwisowym Łaby BKS zbudował czteropunktową przewagę (7:11). Po kolejnej nieudanej akcji bielszczan o pierwszy czas w tym secie poprosił Harry Brokking. Bielscy siatkarze próbowali odrobić straty, ofiarnie bronili, ale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych gości. Gdy kolejnego asa zaserwował Mariusz Marcyniak drugi czas wykorzystał trener BBTS. Na niewiele się to zdało, rozpędzeni bydgoszczanie pewnie wygrali do 16.

Trzeciego seta BBTS zaczął od prowadzenia, jednak Visła opanowała chwilową niemoc. Na boisku trwała walka punkt za punkt. Podopieczni Harrego Brokkinga mieli problemy by zatrzymać rozpędzoną drużynę spadkowicza z Plusligi. Choć bielszczanie starali się gonić rywali do ostatnich piłek to w sobotni wieczór nie zdołali przełamać świetnej gry przyjezdnych. MVP wybrany został przyjmujący gości, Patryk Łaba.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała