Przegrana w Lublinie

Data publikacji: 2021-01-30, autor: Maciej Kaliciński

W hicie 20. kolejki TAURON 1. ligi nasi siatkarze ulegli drużynie LUK Politechniki Lublin. Najlepszym graczem meczu wybrano Wojciecha Sobalę, środkowego gospodarzy.

LUK Politechnika Lublin - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:23, 27:25)
Skład BBTS:
Macionczyk, Kapelus, Siek, Krikun, Makowski, Cedzyński oraz Jaglarski (libero) Gryc, Vicentin, Hunek.

MVP: Wojciech Sobala

Do sobotniego meczu bielszczanie przystąpili bez dwóch zawodników, w Bielsku-Białej zostali Kajetan Marek oraz Bartłomiej Oniszk, którzy przez cały tydzień leczyli urazy. Mecz - choć trzysetowy - trwał ponad półtorej godziny, od jego początku aż do samego końca na boisku trwała zacięta rywalizacja. Miejscowi postawili bielszczanom trudne warunki gry, świetnie spisywali się w polu serwisowym, przez co BBTS musiał grać skrzydłami. Gdy na tablicy wyników pojawiła się czteropunktowa przewaga BBTS (17:21), wydawało się, że pierwszy set wygrają goście. Zawodnicy Harrego Brokkinga nie utrzymali koncentracji do końca i przegrali na przewagi.

W drugim secie to LUK Politechnika nadawała rytm gry, w połowie seta gospodarze wygrali kilka akcji z rzędu świetnie broniąc bielskie ataki. Pomimo ambitnej pogoni, bielszczanom nie udało się dogonić rywali i ulegli 23:25.

Także w trzeciej odsłonie bielski zespół był blisko wygranej, tym razem BBTS miał 3 piłki setowe - od stanu 24:21. Znów jednak zabrakło postawienia przysłowiowej kropki nad "i". Więcej zimnej krwi zachowali lublinianie, którzy wygrali trzeciego seta do 25 i cały mecz 3:0.

W następnej kolejce, która będzie rozegrana w środę, bielszczanie pauzują. Kolejne ligowe granie czeka podopiecznych Harrego Brokkinga w sobotę, kiedy to na wyjeździe zagrają z zamykającym tabelę MCKiS Jaworzno.

BBTS przegrał pierwszy wyjazdowy mecz od 9 listopada 2019 roku, kiedy to uległ w Siedlcach, również 3:0. Bielszczanie stracili fotel lidera na rzecz lublinian, którzy dzięki wygranej nad BBTS przeskoczyli bielski zespół jednym punktem.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała