Za trzy z ZAKSĄ

Data publikacji: 2021-03-20, autor: Maciej Kaliciński

W meczu 28. kolejki TAURON 1. ligi bielscy siatkarze odnieśli 23 zwycięstwo na ligowych boiskach. Tym razem bez problemów rozprawili się z ZAKSĄ Strzelce Opolskie a najlepszym graczem meczu wybrany został Jarosław Macionczyk, rozgrywający BBTS.

 

BBTS Bielsko-Biała - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)
Skład BBTS: 
Macionczyk, Piotrowski, Cedzyński, Gryc, Vicentin, Siek oraz Jaglarski (libero) Hunek, Oniszk, Kapelus, Makowski. 

MVP: Jarosław Macionczyk

 

Bielszczanie sobotni ligowy mecz rozpoczęli w podobnym zestawieniu jak w poprzednich występach w TAURON 1. lidze, tym razem w wyjściowej szóstce znalazł się Paweł Gryc.
Goście ze Strzelc Opolskich przyjechali pod Dębowiec w dziesięcioosobowym składzie.
Po pojedynczym bloku Jarka Macionczyka na Damianie Biesku BBTS wypracował trzypunktową przewagę (14:11). Chwilę później o czas poprosił Roland Dembończyk (17:13). W polu zagrywki świetnie prezentował się Bartosz Cedzyński, po którego zagrywkach BBTS powiększał dystans. Pierwszą partię meczu skutecznym atakiem z VI strefy zakończył Tomasz Piotrowski.
Bielszczanie poszli za ciosem w drugim secie, którego rozpoczęli równie efektownie, już po kilku początkowych akcjach bielscy zawodnicy wypracowali czteropunktową przewagę. Podopieczni Harrego Brokkinga grali z dużym spokojem, kontrolując wydarzenia na boisku. Na prawym skrzydle świetnie atakował Paweł Gryc. Na środku pojawił się Adrian Hunek, który zmienił Wojciecha Sieka. Goście nie byli w stanie nawiązać walki, po autowym ataku Krzysztofa Zapłackiego pierwszą przerwę dla swojej drużyny wykorzystał trener Dembończyk (20:14). BBTS spokojnie dowiózł przewagę do końca tej partii.
Trzecią odsłonę BBTS rozpoczął z Sergiejem Kapelusem i Michałem Makowskim na boisku. Pozostali na nim Bartłomiej Oniszk i Adrian Hunek. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, na środku siatki bardzo dobrze spisywał się wspomniany Hunek. Nie do zatrzymania był Paweł Gryc, który grał na wysokim procencie skuteczności. Po mocnym i punktowym serwisie Kapelusa drugi czas wykorzystał szkoleniowiec ZAKSY (19:13). W ostatniej akcji meczu atomowym atakiem ze środka popisał się Adrian Hunek.
BBTS odniósł pewne zwycięstwo, w ligowej tabeli bielszczanie plasują się na 3 miejscu z punktem straty do BKS Visły Bydgoszcz i dwoma do LUK Politechniki Lublin.
MVP meczu wybrany został Jarosław Macionczyk, dla którego było to ósme indywidualne wyróżnienie na ligowych parkietach w tym sezonie.

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony