BBTS w półfinale!

Data publikacji: 2021-04-11, autor: Maciej Kaliciński

W niedzielny wieczór nasi siatkarze po raz drugi pokonali Polski Cukier Avię Świdnik i zameldowali się w półfinale TAURON 1. ligi. Najlepszym graczem meczu wybrano Olega Krikuna, dla którego jest to druga z rzędu statuetka MVP.

Polski Cukier Avia Świdnik - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)
Skład BBTS:
Macionczyk, Piotrowski, Cedzyński, Krikun, Makowski, Siek oraz Marek, Jaglarski (libero) Oniszk, Gryc, Vicentin.

MVP: Oleg Krikun

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2:0 dla BBTS.

Daniel Wolny, asystent Harrego Brokkinga:
Awansowaliśmy do półfinału Tauron 1 ligi, zatem 1 krok został poczyniony. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się nam to osiągnąć w dwóch meczach, w dość przekonującym stylu. Nie ukrywam, że konfrontacja z Avią zawsze była trudną przeprawą. Oba nasze mecze w sezonie regularnym kończyły się decydującym, piątym setem, co pokazuje, że potencjał tej drużyny był naprawdę spory.
Oprócz wyniku sportowego, cieszą nas także inne, ważne kwestie w kontekście dalszej walki: powoli wracamy do pełnej czternastki w kwestii dyspozycyjności (liczymy, że na najbliższy trening wróci już nasz kapitan, z którego usług dziś nie mogliśmy skorzystać), reagujemy bardzo dobrze w sferze taktycznej na przedmeczowe założenia, no i uspokajamy nieco naszych kibiców, którzy mogli czuć mały niepokój po ostatnich dwóch porażkach w sezonie regularnym. Sporą korzyścią z uzyskanego rezultatu jest także to, że mamy cały tydzień na wykonanie dobrego treningu i analizę taktyczną Visły, która czeka już na nas w półfinale. Mecze te zapowiadają się pasjonująco, biorąc pod uwagę nasze poprzednie batalie. Póki co jednak jeszcze raz wyrazy szacunku dla Avii za trudne warunki, jakie nam postawili i wielkie brawa dla naszej drużyny za całokształt wykonanej pracy w obu spotkaniach.
Chciałbym podziękować naszym kibicom za wsparcie. Stale czujemy Waszą obecność, choć nie możecie być fizycznie w hali i dopingować nas podczas meczów.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od błędu na zagrywce Mateusza Rećko 0:1. Bielszczanie bardzo szybko narzucili gospodarzom swój rytm gry. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Krikun 9:4. Jednak świdniczanie ani myśleli składać broń. Odpowiedzieli bardzo dobrą grą w ataku Marcina Kurka 8:9, a chwilę później był już remis 11:11. W połowie seta Polski Cukier Avia zdołał wyjść na prowadzenie 15:13. Tym razem BBTS musiał odrabiać straty 12:14. Zespół do walki poderwał Tomasz Piotrowski 16:16. Do stanu 20:20 drużyny grały równo. Następnie świdniczanie mieli problemy z dokładnym przyjęciem zagrywek Jarosława Macionczyka 20:23. Bielszczanie nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa w tej premierowej odsłonie meczu 25:22. W ostatniej akcji błąd na zagrywce popełnił Karol Rawiak.

Kolejna część meczu rozpoczęła się od pewnego i mocnego ataku Rawiaka 1:0. W dalszej części podopieczni Witolda Chwastyniaka, dzięki serii zagrywek Rafała Obermelera wyszli na prowadzenie 6:3. Goście przetrzymali ten trudniejszy fragment gry i zaczęli odrabiać straty. W ataku równy poziom utrzymywał Krikun 7:8. Do tego atakujący zespołu z Bielska-Białej dołożył dobrą grę blokiem 12:12. Od połowy tego seta incjatywę zaczęli przejmować goście 17:15. Dobrą zagrywką popisał się Piotrowski 19:15. Przyjezdni do końca kontrolowali sytuację na parkiecie, zwyciężając pewnie 25:21. Ostatni punkt ze środka zdobył Bartosz Cedzyński 25:21.

Trzecia partia spotkania nieco lepiej zaczęła się dla bielszczan, którzy objęli prowadzenie 5:2. Serią dobrych zagrywek popisał się Michał Makowski. W dalszej części BBTS utrzymywał kilkupunktową przewagę 10:7. W połowie tej części meczu Avia miała spore trudności z przyjęciem serwisów Macionczyka 10:15. Świdniczanie walczyli do końca 14:18 i 16:19. Jednak ostatnie słowo w tym pojedynku należało do zawodników z Bielska-Białej 25:22, którzy awansowali do półfinału TAURON 1. Ligi.

BBTS czeka teraz batalia o finał z BKS Visłą Bydgoszcz, rywalizacja ponownie będzie toczyć się do dwóch zwycięstw a pierwszy mecz odbędzie się w Bydgoszczy w niedzielę 18 kwietnia. Rewanż w Bielsku-Białej w czwartek 22 kwietnia.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała