Bartosz Fijałek: Każdy punkt jest dla nas na wagę złota

Data publikacji: 2022-01-11, autor: Klaudia Piwowarczyk

W miniony weekend siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała pokonali na własnym boisku drużynę SMS-u PZPS Spała. Mecz zakończył się w trzech setach, niemniej jednak spotkanie nie należało do najłatwiejszych, co zaznaczył w rozmowie z klubem libero naszej drużyny, Bartosz Fijałek. - Wynik 3:0 pokazuje, że spotkanie mogło wydawać się proste, chociaż wcale tak nie było, co można zauważyć chociażby w statystykach pomeczowych. Generalnie, mecze z zespołami drugiej części tabeli przysparzają nam najwięcej kłopotów.

 

 

To był paradoksalnie dość trudny mecz, mimo że wynik może sugerować inaczej... Zgodzisz się?


Bartosz Fijałek: - Tak, zgadzam się, wynik 3:0 pokazuje, że spotkanie mogło wydawać się proste, chociaż wcale tak nie było, co można zauważyć chociażby w statystykach pomeczowych. Generalnie, mecze z zespołami drugiej części tabeli przysparzają nam najwięcej kłopotów.


Po porażce z Mickiewiczem Kluczbork taki rywal na przełamanie dobrze wam zrobi?


- Porażka z Mickiewiczem Kluczbork była dla nas „kubłem zimnej wody”. To doskonale pokazuje, że nie można bagatelizować żadnego rywala. Po zwycięstwie w pierwszej rundzie nad tym przeciwnikiem wiedzieliśmy, że mecz nie będzie należał do najłatwiejszych, jak widać na nasze nieszczęście przekonaliśmy się o tym boleśnie na własnej skórze.


Rywale po drugiej stronie siatki to twoi bardzo dobrzy koledzy. Jak gra się przeciwko przyjaciołom ze Spały? Wspomnienia wracają?


- Z większością chłopaków znam się od dwóch lat i bardzo dobrze wspominam ten czas. Dla mnie osobiście był to trudny mecz, ponieważ jeszcze sezon temu występowaliśmy w tych samych barwach. Tym bardziej, że po drugiej stronie siatki stało dwóch moich najlepszych przyjaciół, których bardzo serdecznie pozdrawiam (Kajetan Kubicki oraz Kamil Szymendera – red.).


Znajomość chłopaków z boiska pomogła ci jakkolwiek w tym meczu?


- Myślę, że tak. Było mi prościej, ponieważ wiedziałem jak zagrywają moi koledzy, a jest to kluczowy element mojej nominalnej pozycji.


Zdołałeś odpocząć należycie w trakcie Świąt Bożego Narodzenia? Cztery dni wolnego wystarczyły?


- Na pewno ten okres się przydał. Spędziłem ten czas w rodzinnym gronie, co pomogło mi na chwilę odpocząć od siatkówki fizycznie i mentalnie. Wchodzimy teraz w druga rundę sezonu. Każdy kolejny punkt jest dla nas na wagę złota i może okazać się bezcenny w perspektywie fazy play-off.


Przed wami rywal z Bydgoszczy. Czy własne boisko będzie atutem? Pomoże wam?

 

- Mając na uwadze fakt, że wszystkie dotychczasowe spotkania w ramach rozgrywek Tauron I Ligi, rozegrane w hali pod Dębowcem, zakończyły się zwycięstwem naszego zespołu chcemy, aby nasza passa została podtrzymana i po tym meczu. Drużyna z Bydgoszczy jest jednym z faworytów do awansu, stąd mamy świadomość, że nie będzie to łatwe spotkanie. Nie mamy wątpliwości, że nasi kibice będą stanowili nasz największy atut. Z tego miejsca chciałbym zaprosić na mecz wszystkich kibiców i miłośników siatkówki.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony