Młoda Liga: BBTS wygrywa w Olsztynie

Data publikacji: 2017-03-25, autor: Maciej Kaliciński

Pierwsze, olsztyńskie starcie I rundy play-off Młodej Ligi pomiędzy Indykpolem AZS a BBTS Bielsko-Biała zakończyło się triumfem gości. Bielszczanie zwyciężyli 29:27, 25:23, 25:22.

Bez plusligowych wzmocnień (Bartosz Lipiński, Krzysztof Bieńkowski) zjawiła się w Olsztynie drużyna BBTS. Mimo że walka była zacięta, podopieczni trenera Pawła Gradowskiego poradzili sobie z Indykpolem AZS i wygrali bez straty seta.

Od początku spotkanie w Uranii było wyrównane. Olsztynianie próbowali punktować rywali zagrywką, bialszczanie zaś byli bezlitośni w kontrach. Walka była zacięta, wynik oscylował wokół remisu, a zespoły na zmianę zdobywały nikłą przewagę. Przy stanie 19:21 udanie zaatakował Michał Ostaszyk i po chiwli stanął w polu zagrywki. Przy jego serwisie olsztynianie zdobyli jeszcze 4 kolejne punkty i na ich twarzach pojawiły się już uśmiechy, bo mieli seta w kieszeni. Niestety dopóki piłka w grze, nic nie jest pewne. Bielszczanie obronili trzy kolejne setbole, doprowadzili do walki na przewagi (obronili czwartego setbola) i wygrali 29:27!

W drugim secie gra długo toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy uzyskiwali nawet 4-punktową przewagę.Jednak im bliżej było końca partii, tym lepiej grali goście, a podopieczni trenera Sergiusza Salksiego częściej popełniali błedy. Akademicy prowadzili jeszcze 22:21, lecz ostatnie akcje w tej części meczu należały do bielszczan.

Trzecia partia miała zgoła podobny przebieg. Tym razem jednak przełamanie nastąpiło dużo wcześniej. Po punktowych blokach Wiktora Mielczarka i Kamila Leliwy Indykpol prowadził 14:11 i właśnie wtedy się zaciął. Aż 6 kolejnych oczek zdobyli siatkarze BBTS. Gospodarze wprawdzie zdołali jeszcze dociągnąć do remisu 21:21, ale w końcówce partii po raz kolejny lepsi okazali się rywale. Mecz udanym atakiem zakończył Maciej Skowroński, który w sumie zdobył 11 punktów i był obok Mikołaja Skotarka (13 pkt) najskuteczniejszym graczem BBTS. Statuetkę MVP dla najlepszego siatkarza meczu odebrał jednak Kajetan Marek, libero bielskiej drużyny.