POZNALIŚMY FINAŁOWEGO RYWALA!

Data publikacji: 2022-04-29, autor: Klaudia Piwowarczyk

Tegoroczne rozgrywki Tauron I Ligi powoli dobiegają końca. Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia, które wyłonią mistrza na zapleczu PlusLigi i jednocześnie zapewnią mu awans do siatkarskiej ekstraklasy. W gronie dwóch najlepszych drużyn znalazły się BBTS Bielsko-Biała oraz MKS Będzin. To właśnie te zespoły zmierzą się w najbliższy poniedziałek w pierwszym, finałowym meczu w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

 


Nasza drużyna w starciach półfinałowych dwukrotnie pokonała BKS Visłę Proline Bydgoszcz zapewniając sobie tym samym awans do finału. Łącznie w tych meczach rozegraliśmy dziesięć setów, a pojedynki wzbudzały mnóstwo emocji. Nie zabrakło sportowej ambicji i ciekawych wymian. Przed nami decydujący o awansie etap rozgrywek, do którego BBTS Bielsko-Biała zmierzał od początku bieżącego sezonu i z nadzieją oraz pokorą przystępował do każdego kolejnego meczu.


Rywalizacja półfinałowa toczyła się do dwóch wygranych setów. W drugiej parze półfinałowej mierzyły się MKS Będzin oraz Polski Cukier Avia Świdnik. Stan rywalizacji w poniedziałkowy wieczór po meczu w Świdniku wyrównał się. Remis rozstrzygnął ostatecznie piątkowy mecz w będzińskiej hali, a zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna gospodarzy. MVP meczu został wybrany Swetosław Stankow.

 

MKS Będzin – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:19, 25:12, 25:18)

 

Zaczynamy ostateczne odliczanie. Na ten moment sezonu czekało całe siatkarskie środowisko, które bacznie obserwuje kandydatów do awansu od początku zmagań pierwszoligowych. Na tym etapie nie będzie już łatwych meczów, z czego sprawę zdają sobie nie tylko zawodnicy obu ekip, ale również kibice, których z tego miejsca serdecznie zapraszamy do hali pod Dębowcem i zachęcamy do dopingu. Niech święto siatkówki na Podbeskidziu niesie się echem nie tylko w Beskidach.

 

Przypominamy, że pierwszy mecz finałowy odbędzie się w poniedziałek 2.05 o godzinie 17:30 w hali przy ul. Karbowej 26 w Bielsku-Białej.


Liczymy na Waszą obecność!

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony