Panowie dziękujemy!

Data publikacji: 2022-05-22, autor: Monika Brokking

Sezon 2021/2022 przyniósł nam wiele pozytywnych emocji, a ich uwieńczeniem był awans do PlusLigi. Czas świętowania, jak to często bywa, połączony był z okresem ciężkiej pracy, jaką jest budowa składu drużyny na sezon kolejny. Co za tym idzie musieliśmy pożegnać się z częścią zawodników z mistrzowskiej ekipy. Tym samym w barwach BBTS Bielsko-Biała nie zobaczymy już atakującego Pawła Gryca, przyjmujących: Tomka Piotrowskiego, Bartka Pietruczuka, Jana Lesiuka i Ryana Coenen'a oraz libero Kacpra Ledwonia.

 

Paweł Gryc wspólnie z Jake Hanes'em stanowił o sile ofensywnej naszej drużyny. Niestety, postanowił związać się kontraktem na sezon 2022/2023 z innym polskim klubem. My oczywiście trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia Pawła i życzymy mu samych sukcesów jednocześnie dziękując za dwa ostatnie sezony spędzone w Bielsku-Białej. - Paweł był dla nas bardzo ważnym zawodnikiem, który poświęcił swoje osobiste ambicje dla dobra drużyny za co ja osobiście jestem mu niezmiernie wdzięczny - mówi trener BBTS Bielsko-Biała, Harry Brokking. - Życzę mu wszystkiego co najlepsze i mam nadzieję, że gra w nowym klubie przyniesie mu wiele satysfakcji.

 

Tomek Piotrowski i Bartek Pietruczuk - ostoje naszej drużyny w przyjęciu i ataku. Niestety, obaj nie będą reprezentowali barw BBTS Bielsko-Biała w sezonie 2022/2023. Tomek Piotrowski z naszym klubem związany był nieprzerwalnie od 2016 roku, a Bartek Pietruczuk trafił do nas przed sezonem 2021/2022 z gdańskiego Trefla i był jednym z "ojców" sukcesu.


Trzymamy kciuki za dalszy rozwój siatkarskiej kariery Tomka, z którym w przyszłym sezonie spotkamy się na PlusLigowych boiskach. - Ciężko żegna się zawodnika, z którym przez wiele lat dzieliło się zarówno te dobre, jak i te złe chwile - mówi prezes Klubu Kibica BBTS Bielsko-Biała, Adam Włodarczyk. - Razem przeżywaliśmy gorycz porażki po spadku z PlusLigi, a teraz razem świętowaliśmy awans. Mam nadzieję, że zmiana barw klubowych będzie dla Tomka trampoliną, że jego kariera nabierze rozpędu. Nie mówimy żegnaj, a do zobaczenia. Na pewno zobaczymy się jeszcze nieraz. Nasze drogi z pewnością przetną się gdzieś na siatkarskich szlakach.


Bartkowi także dziękujemy za rewelacyjny sezon i za awans oraz życzymy mu powodzenia w nowym klubie.  - Bartek to zdecydowanie jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji w Tauron 1.Lidze dlatego tak trudno się z nim rozstać - mówi drugi trener naszego zespołu, Daniel Wolny. - Człowiek, w przypadku którego nie ma najmniejszych wątpliwości, że to profesjonalista (dbałość o własne zdrowie, zaangażowanie w trening, przygotowanie merytoryczne do każdego meczu, dążenie do samodoskonalenia - często zostawał po treningach poćwiczyć dłużej element, w którym chciał coś poprawić). Gdy przed sezonem zapytano mnie, czy to dobry pomysł, żeby Bartek dołączył do zespołu, nie miałem najmniejszych wątpliwości, że musimy z nim podpisać kontrakt najszybciej jak to możliwe, jeśli tylko jest jeszcze dostępny. Bartek ma moje uznanie i szacunek za jeszcze jedną kwestię, której jednak nie chciałbym poruszać na forum publicznym. Jego odejście to duża strata dla klubu. Jedyne jednak, co można w tej sytuacji powiedzieć to: dzięki za wszystko, za ogromny wkład w wynik sportowy w zakończonym sezonie.

 

 

Za zaangażowanie w codzienną pracę w sezonie 2021/2022 dziękujemy także Janowi Lesiukowi i Ryan’owi Coenen’owi. Co oczywiste trzymamy kciuki za dalsze etapy ich kariery. Wiemy już, że Ryan w przyszłym sezonie trafi do holenderskiego Lycurgus Groningen.

Żegnamy się także z jednym z naszych libero. Kacper Ledwoń w przyszłym sezonie nie zagra już w barwach BBTS Bielsko-Biała. Kacper trafił do naszego klubu przed sezonem 2021/2022. Wcześniej reprezentował barwy MCKiS Jaworzno. Wspólnie z Bartkiem Fijałkiem stworzył parę na pozycji libero dostarczając kibicom niezapomnianych emocji. - Kacper to niezwykle pracowity chłopak, który zawsze daje z siebie maksa - zarówno na treningach i w meczu. Energiczny i uśmiechnięty. Fajnie się pracuje z takim typem zawodnika, bo jest zawsze bardzo pozytywnie nastawiony i motywuje do tego też resztę zespołu. Poza tym to dobry zawodnik i zwyczajnie fajny gość - mówi kapitan (już ex) BBTS Bielsko-Biała, Siergiej Kapelus.

 

Wszystkim Panom serdecznie dziękujemy za piękne emocje, których nam dostarczyli!

 

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony