Data publikacji: 2017-10-25, autor: Maciej Kaliciński

W zaległym meczu 1. kolejki Plusligi ulegliśmy Jastrzębskiemu Węglowi 0:3.

Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)
MVP: Jason De Rocco
Skład BBTS: Macionczyk, Piotrowski, Siek, Krikun, Tarasow, Cedzyński oraz Czauderna (libero), Łukasik, Gaca, Bucki, Janeczek, Marek (libero).

Statystyki

W porównaniu z poprzednimi meczami szkoleniowcy BBTS dokonali zmiany w wyjściowym składzie. W miejsce Bartosza Janeczka na placu gry od pierwszej piłki pojawił się Tomasz Piotrowski. Wciąż do gry nie był zdolny Harrison Peacock, który powróci do pełnej dyspozycji w ciągu najbliżych dni. BBTS uważnie rozpoczął mecz, z czasem jednak rozpędzali się gospodarze, wśród których prym wiódł Maciej Muzaj. Nasi zawodnicy próbowali szukać swoich szans w polu serwisowym, jednak popełniali dużo błędów w tym elemencie siatkarskiej sztuki. Konsekwenta gra miejscowych pozwoliła im skutecznie zbudować przewagę, którą utrzymali do końca seta. Druga partia w początkowej fazie była mniej wyrównana jak poprzednia. Jastrzębianie oddalili się od bielszczan dość szybko, ale później goście polepszyli znacznie serwis, dzięki czemu udało się zniwelować przewagę do dwóch oczek w końcówce seta. Gdy wydawało się, że BBTS złapał właściwy rytm znowu pojawiło się kilka błędów własnych. Po przerwie podpowieczni trenera Chudika zaczęli wiele lepiej - po asie Piotrowskiego było 4:1 dla BBTS, chwilę później do akcji wkroczył atakujący Jastrzębskiego Węgla, który mocnymi serwisami wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, którego pomarańczowi oddali już do końca meczu.
W bielskich szeregach najepsze zawody rozegrał Wiaczesław Tarasow, zdobywca 14 punktów (59% skuteczności w ataku/22 próby).

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała