Łuczniczka - BBTS 3:2

Data publikacji: 2018-02-16, autor: Maciej Kaliciński

W 21. kolejce Plusligi bielszczanie rywalizowali w Bydgoszczy z drużyną Łuczniczki. Po pięciosetowym meczu nasi zawodnicy ulegli gospodarzom 2:3.

Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (22:25,23:25, 25:19, 25:14, 15:9)

Skład BBTS: Macionczyk, Tarasow, Siek, Krikun, Łukasik, Cedzyński oraz Marek (libero), Bucki, Peacock, Piotrowski, Jaglarski (libero), Skowroński, Janeczek, Gaca.

MVP: Mateusz Sacharewicz, Zawodnik wyróżniony w BBTS: Piotr Łukasik.

Statystyki

Bielszczanie rozpoczęli mecz uważnie, szanując piłkę popełniali małą ilość błędów własnych. W ataku pierwsze skrzypce wiedli skrzydłowi, do akcji ofensywnych włączali się także środkowi. BBTS grał spokojnie, zawodnicy Pawła Gradowskiego w końcowych akcentach pierwszej partii zapunktowali zagrywką (Bartosz Cedzyński) a seta zakończył Piotr Łukasik. Druga partia także była wyrównana, z tą różnicą, że w bielskich szeregach spadła jakość ataku, natomiast przyjezdni poprawili się w tym elemencie. Gdy Łuczniczka wyszła na trzypunktowe prowadzenie 20:17 po asie Ananieva wydawało się, że BBTS nie będzie już w stanie odwrócić losów partii. Nasi siatkarze pokazali jednak pazur, najpierw doprowadzając do wyrównania a po chwili wychodząc na prowadzenie dzięki trzem skutecznym blokom z rzędu. Gospodarze nie byli w stanie zatrzymać drużyny BBTS i przegrali seta 23:25.

Po przerwie nastąpiła - na niekorzyść BBTS - zamiana miejsc. To BBTS miał problemy ze skończeniem akcji, sporo punktów oddawali po własnych błędach. Dwa kolejne sety zostały przez bielszczan przegrane dość wyraźnie i o zwycięstwie miał zadecydować tie break. W nim do stanu 7:7 trwała wyrównana gra, później jednak to miejscowi włączyli wyższy bieg i sięgnęli po zwycięstwo w tym bardzo ważnym meczu.

BBTS wraca do Bielska-Białej z jednym punktem i ma ich na koncie 10, do Dafi Społem Kielce traci 4 punkty, a do Łuczniczki 9. W następnej kolejce bielszczanie podejmą w hali pod Dębowcem drużynę Onico Warszawa.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała