Zaczynamy od wygranej

Data publikacji: 2020-09-26, autor: Maciej Kaliciński

W 2. kolejce TAURON 1. ligi nasi siatkarze pokonali na wyjeździe bez straty seta beniaminka rogrywek, drużynę BAS-u Białystok. Nagrodę dla najlepszego gracza meczu otrzymał przyjmujący bielskiej drużyny, Slava Tarasov.

BAS Białystok - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 23:25, 21:25)
MVP: Slava Tarasov

Skład BBTS: Macionczyk, Piotrowski (8), Hunek (5), Krikun (10), Tarasov (16), Cedzyński (2) oraz Jaglarski (libero), Marek, Oniszk (1), Popik (2), Gryc (7), Siek (1).

Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo dobrze, już po kilku akcjach objęli prowadzenie dzięki dobrej postawie w polu serwisowym. Przy stanie 1:6 Harry Brokking poprosił o czas dla swojego zespołu. Przerwa dobrze wpłynęła na bielszczan, którzy rozpoczęli odrabianie strat. Za linią 9. metra zameldował się Oleg Krikun, który w trzech szybkich akcjach sprawdził formację przyjęcia miejscowych. Doskonałe zagrywki Rosjanina pozwoliły wyjść na prowadzenie i objąć kontrolę nad całym meczem. Drużyna BAS-u próbowała swoich szans grą ze środka, bardzo dobre zawody na tej pozycji zagrali środkowi - Stanisławajtys i Abramowicz. Słabszy dzień w ataku miał atakujący Kacper Wnuk i przez to gospodarze nie mieli argumentów by przeciwstawić się przyjezdnym. Bielszczanie prowadzeni przez Tarasova i Krikuna skutecznie punktowali białostoczan. Trener Harry Brokking, podobnie jak w sparingach rotował libero, tym razem w drugim secie zagrał Kajetan Marek, natomiast pierwszego i ostatniego Dominik Jaglarski. W trzecim secie grę BBTS prowadził Kacper Popik, a po przekątnej zagrał Paweł Gryc. Na boisku nie pojawili się przyjmujący Sergiej Kapelus i Michał Makowski. Poza meczową piętnastką znalazł się Argentyńczyk Luciano Vicentin.

W następną sobotę bielszczanie podejmą drużynę Polskiego Cukru Avii Świdnik, początek meczu w Hali pod Dębowcem o godzinie 17.00. Bilety dostępne tylko w sprzedaży internetowej na www.biletybbts.eu.