Zwycięstwo z Norwidem

Data publikacji: 2020-10-15, autor: Maciej Kaliciński

W meczu 15. kolejki TAURON 1. ligi, który został rozegrany awansem, bielszczanie bez straty seta pokonali zespół Exact Systems Norwid Częstochowa. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący BBTS, Michał Makowski.

BBTS Bielsko-Biała - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:22, 25:21, 25:18)
MVP: Michał Makowski

Skład BBTS: Macionczyk, Piotrowski, Hunek, Krikun, Tarasov, Cedzyński oraz Marek, Jaglarski (libero) Makowski, Siek, Gryc, Popik, Kapelus, Vicentin.
Skład Exact: Kowalski, Szewczyk, Usowicz, Kryński, Kogut, Mucha oraz Wasilewski (libero) Cieślik, Kopyść

Pierwsza partia spotkania miała bardzo zmienny przebieg. Początkowo na prowadzenie wysunęli się bielszczanie 4:2. Ręki w ataku nie zwalniał Wiaczesław Tarasow. Częstochowianie po dobrych zagraniach Usowicza i Mikołaja Szewczyka doprowadzili do remisu 6:6. Przez moment to goście wyszli na prowadzenie 10:8. Dobrze na boisku spisywał się Damian Kogut, a do tego Tomasz Kryński z dobrej strony pokazał się w polu serwisowym 14:11. BBTS w połowie seta odpowiedział równie dobrym serwisem, m.in. Jarosław Macionczyk 16:16. Do dwudziestego punktu toczyła się równa gra. W końcowej fazie inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Wygraną pewnym atakiem ze skrzydła przypieczętował Michał Makowski 25:22.

Drugia część czwartkowego spotkania rozpoczęła się od równej gry punkt za punkt 7:7. Dopiero od dziesiątego oczka kilkupunktową przewagę zbudowali sobie podopieczni Harry'ego Brokkinga 12:9. Przyjezdni nie mieli zamiaru się poddać i zaczęli dobrze czytać grę rywali na siatce. Ustawiali szczelny blok, m.in. Szewczyk 12:12. Praktycznie już do końca toczyła się zacięta rywalizacja o każdy punkt 19:19. Podobnie jak to miało miejsce w premierowej odsłonie, w ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Bielska-Białej. Ostatni punkt ze środka dla swojej drużyny zdobył Bartosz Cedzyński 25:21.

Set numer trzy był kopią dwóch wcześniejszych. Obie ekipy zaczęły tę część pojedynku do gry punkt za punkt 3:3 i 7:7. Z czasem coraz pewniej na parkiecie spisywali się bielszczanie. Na duże słowa uznania zasługiwała zagrywka Makowskiego 13:10 i 16:11. Zawodnicy Exact Systems Norwid nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać przeciwników. Do tego popełniali sporo, niewymuszonych błędów 13:21. BBTS Bielsko-Biała nie dał sobie już wyrwać z rąk zwycięstwa. Ostatni punkt w tym meczu zdobył Luciano Vicentin  25:18.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała