Walka o Puchar

Data publikacji: 2020-12-16, autor: Maciej Kaliciński

W czwartkowy wieczór nasi siatkarze staną przed szansą obrony zdobytego przed rokiem Pucharu Polski TAURON 1. ligi. Bielszczanie w pierwszym meczu finałowym pokonali BKS Visłę Bydgoszcz 3:2 i zbliżyli się do zwycięstwa w rywalizacji.

Oba zespoły w ubiegły czwartek stworzyły ciekawe i niezwykle emocjonujące widowisko siatkarskie. Bielski zespół przegrywał po dwóch setach 0:2, ulegając w obu tych partiach po grze na przewagi. W trzeciej odsłonie bielszczanie nie pozwolili gospodarzom na zwycięstwo, wygrali także w dwóch pozostałych setach. Dwa dni później BBTS stoczył ciężki bój o ligowe punkty z drużyną ZAKSY Strzelce Opolskie. Zmęczeni bielszczanie zostawili na boisku w Strzelcach kawał serducha i dopisali kolejne trzy oczka do tabeli. Z kolei bydgoszczanie w niedzielę rozegrali długie, pięciosetowe, ale zwycięskie spotkanie w Świdniku z miejscową Avią.

Przypomnijmy, że bielski zespół w poprzednim sezonie zdobył Puchar Polski KRISPOL 1. ligi pokonując dwukrotnie drużynę Lechii Tomaszów Mazowiecki. Zdobywcą pucharu zostanie zespół, który w finale wygra dwukrotnie, w przypadku remisu o zwycięstwie zadecyduje złoty set (na zasadach tie-breaka) rozgrywany tuż po zakończeniu drugiego meczu.

Początek decydującego meczu w czwartek o godzinie 20.30, transmisja telewizyjna w Polsacie Sport.

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała