MCKiS - BBTS

Data publikacji: 2021-02-06, autor: Maciej Kaliciński

W meczu 22. kolejki TAURON 1. ligi nasi siatkarze wygrali na wyjeździe z MCKiS Jaworzno. Nagrodę dla najlepszego gracza meczu odebrał Jarosław Macionczyk.

MCKiS Jaworzno - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 14:25, 22:25)

Skład BBTS: Macionczyk, Piotrowski, Cedzyński, Gryc, Makowski, Cedzyński oraz Marek, Jaglarski (libero) Krikun, Czetowicz, Vicentin.

MVP: Jarosław Macionczyk

Pierwsze akcje spotkania były równe. Drużyny grały punkt za punkt 3:3. Dopiero, kiedy w polu serwisowym gości pojawił się Paweł Gryc, BBTS odskoczył na kilka oczek 7:4. W dalszej części jaworznianie mieli problemy z dokładnym przyjęciem, a w konsekwencji wyprowadzeniem skutecznej pierwszej akcji 9:13 i 10:15. Za to przyjezdni punktowali niemal w każdym elemencie. Ręki w ataku nie zwalniał Gryc oraz Michał Makowski. MCKiS nie potrafił do końca tej premierowej odsłony meczu znaleźć sposobu, aby zatrzymać przeciwników 15:22. Tę partię zakończył punktowy blok Gryca, który zatrzymał atak Jakuba Grzegolca 25:18.

Seta numer dwa od serii dobrych zagrywek rozpoczął Jarosław Macionczyk 2:0. Na środku punktował również Adrian Hunek 5:1. Gospodarze mieli duże problemy z przyjęciem serwisów Bartłomieja Oniszka 1:8. Na niewiele zdały się przerwy na żądanie trenera Dariusza Parkitnego 4:11. W dalszej części przyjezdni dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 19:8. BBTS Bielsko-Biała małym nakładem sił wygrał tę partię 25:14.

Trzecia odsłona tej sobotniej potyczki w Jaworznie zaczęła się od dobrych serwisów Macionczyka 2:0. MCKiS jednak dość szybko doprowadził do remisu 2:2. Punktował Wojciech Szwed oraz Jan Siemiątkowski 5:3. Podopieczni Harry’ego Brokkinga bez trudu wyrównali wynik 5:5. Kilka akcji drużyny grały punkt za punkt. Przy serwisie Makowskiego, goście wypracowali kilka oczek przewagi 11:7. Zespół z Jaworzna ponownie zaczął popełniać niewymuszone błędy. Gospodarzom nie można było odmówić waleczności. Robili, co w ich mocy, aby dotrzymać kroku rywalom 12:13. Jednak w dalszej części tej partii, to bielszczanie prowadzili dwoma-trzema oczkami 17:15 i 21:18. Utrzymali odpowiednią koncentrację do samego końca, zwyciężając w tym secie 25:22 i całym meczu 3:0.