Komplet punktów w Krakowie

Data publikacji: 2022-03-15, autor: Monika Brokking

Po bardzo dobrym meczu nasi siatkarze pokonali - w sobotnie popołudnie - AZS AGH Kraków tym samym umacniając się na pozycji lidera tabeli Tauron 1.Ligi.  – Byliśmy skuteczni praktycznie w każdym elemencie. Udało nam się wykonać założony wcześniej plan w 100% - mówi przyjmujący BBTS Bielsko-Biała, Bartosz Pietruczuk.

 

 

Wywieźliście z Krakowa trzy punkty. Zgodzisz się, że to był bardzo dobry mecz w Waszym wykonaniu?

 

Zgadza się. Moim zdaniem zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Praktycznie w każdym elemencie byliśmy skuteczni. Cały mecz zagraliśmy na równym poziomie, co wcześniej nie do końca nam wychodziło.

 

Wygląda na to, że kontrolowaliście bardzo dobrze dwóch podstawowych graczy drużyny z Krakowa; Dawida Dulskiego oraz Karola Borkowskiego...

 

Udało nam się wykonać założony wcześniej plan, wykluczyć z gry kluczowych zawodników drużyny gospodarzy. Dzięki temu grało nam się trochę łatwiej i ostatecznie możemy cieszyć się ze zdobycia trzech punktów, które są tym cenniejsze, że wywalczone na bardzo trudnym terenie.

 

Wygraliście ostatnie kilka meczów, w tym ostatni pojedynek w Bielsku-Białej z Tomaszowem Mazowieckim. Mimo tego pojawiały się wówczas głosy, że Wasza gra wciąż faluje. Czy ostatnie spotkanie w Krakowie to było już właśnie 'to'?

 

To prawda, od jakiegoś czasu nasza gra faluje, ciężko znaleźć rytm. Mimo wszystko nie przeszkodziło nam to w realizacji założeń - utrzymaliśmy pozycję lidera ligi. Mam wrażenie, że mecz z Krakowem był pierwszym od jakiegoś czasu, gdzie zagraliśmy równo w każdym elemencie na całej przestrzeni spotkania. Co prawda mamy jeszcze pół miesiąca do rozpoczęcia pierwszej rundy play-off, ale pomału powinniśmy już „łapać świeżość” i spodziewać się coraz pewniejszej postawy w tych ostatnich meczach rundy zasadniczej.

 

Co było kluczem do tak łatwego zwycięstwa w Krakowie?

 

Mecz z Krakowem na pewno nie był łatwym. Gdyby nie nasza dobra postawa oraz skuteczna realizacja założeń, wynik mógłby prezentować się inaczej. Myślę, że kluczem do wygranej była świetna zagrywka i stabilne przyjęcie.

 

Play-offy zbliżają się wielkimi krokami. Jesteście na nie gotowi?

 

Myślę, ze wszystkie drużyny czekają właśnie na tę fazę sezonu. Świadomość, że każdy mecz jest bardzo ważny i nie ma już czasu na błędy lub zgrywanie się zespołu, wyzwala u każdego gracza ogromne pokłady motywacji i koncentracji. Jesteśmy gotowi i zamierzamy każdemu rywalowi postawić trudne warunki.

 

Ze swojej postawy w Krakowie jesteś zadowolony? Czujesz, że wróciłeś  już do pełni sił?

 

Uważam, że przez cały mecz utrzymywałem dobry poziom. Czuję się świetnie. Jestem w pełni gotowy na najcięższą, ale i najciekawszą część sezonu

wykonanie: Strony internetowe Bielsko-Biała

Zdjęcie drużynowe
Wersja na bardzo duże ekrany / stacje robocze Wersja na duże ekrany / laptopy Wersja na tablety Wersja na smartfony